38. İstanbul Film Festivali’nde Ödüller Kimlere Gitti?

38. İstanbul Film Festivali Odulleri

5-16 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen 38. İstanbul Film Festivali’nin ödülleri, 16 Nisan Salı akşamı Rahmi M. Koç Müzesi’nde gerçekleşen ve Yekta Kopan’ın sunduğu törenle sahiplerine verildi.

5 Ödül Kazandı

Ulusal ve uluslararası yarışmalarda toplam 52 filmin yarıştığı festivalde, Emin Alper’in Kız Kardeşler filmi “Altın Lale En İyi Film” ve “En İyi Yönetmen” de aralarında olmak üzere 5 ödül kazandı.

İstanbul Film Festivali Odulleri İc Resim

Uluslararası yarışmada ise “Altın Lale”, Güney Koreli yönetmen Bora Kim’in House of Hummingbird filminin oldu.

38. İstanbul Film Festivali Ödül Töreni’nin tüm kazananları aşağıdaki listede;

Uluslararası Yarışma

  • Altın Lale – Bolsae / House of Hummingbird / Sinekkuşu (Bora Kim)
  • Jüri Özel Ödülü – Talking About Trees / Ağaçlardan Bahsetmek (Suhaib Gasmelbari)

Sinemada İnsan Hakları Yarışması

  • En İyi Film – Diciembres / Decembers / Aralık’ta (Enrique Castro Ríos)
  • Mansiyon – #Female Pleasure / #Dişil Haz (Barbara Miller)

Ulusal Yarışma

  • Altın Lale En İyi Film – Kız Kardeşler (Emin Alper)
  • Jüri Özel Ödülü – Onat Kutlar anısına – Yuva (Emre Yeksan)
  • Mansiyon – Aden (Barış Atay)
  • En İyi Yönetmen – Emin Alper (Kız Kardeşler)
  • En İyi Senaryo Ödülü – Serhat Karaaslan (Görülmüştür)
  • En İyi Kadın Oyuncu Ödülü – Cemre Ebüzziya, Ece Yüksel, Helin Kandemir (Kız Kardeşler)
  • En İyi Erkek Oyuncu Ödülü – Kutay Sandıkçı (Yuva)
  • En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü – Jakub Giza (Yuva)
  • En İyi Kurgu Ödülü – Ali Aga (Görülmüştür)
  • En İyi Özgün Müzik Ödülü – Giorgos & Nikos Papaioannou (Kız Kardeşler)

Ulusal Belgesel Yarışması

  • En İyi Belgesel – Tanrı Göçmen Çocukları Sever Mi, Anne? / Türkiye (Rena Lusin Bitmez)
  • Mansiyon – Baştan Başa / Türkiye (Aylin Kuryel, Fırat Yücel)
  • Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü
  • En İyi İlk Film – Nebula (Tarık Aktaş)

Ulusal Kısa Film Yarışması

  • En İyi Kısa Film – Avarya (Gökalp Gönen)

FIPRESCI Ödülleri

  • Uluslararası Yarışma’da – Talking About Trees / Ağaçlardan Bahsetmek (Suhaib Gasmelbari)
  • Ulusal Yarışma’da  – Kız Kardeşler (Emin Alper)
  • Ulusal Kısa Film Yarışması’nda  – Gümüş (Deniz Telek)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Please enter your name here