Finaliyle Ters Köşe Yaptıran Efsane Filmler

Ters Kose Yapan Filmler

Bazı filmler sinema dünyasının yaramaz çocuklarıdırlar ve sonlarında büyük sürprizler sağlarlar. Bir filmi izlerken bir sonraki sahneyi tahmin etmek ve neler olacağını tespit etmeye çalışmak gibi alışkanlıklarınız varsa bu filmler sizi çok şaşırtacak.

Finali Sasirtan Filmler

Hazırsanız, sonuyla beklentilerinizi ters köşe yapacak olan filmler furyasına başlıyoruz.

Life (Hayat)

Uluslararası Uzay İstasyonu’nda görevli olan bilim insanları ve astronotların, Mars’ta keşfedilen ilk yaşam formuyla mücadelesi konu alınıyor. Sahneler bulunduğunuz ortamdaki yer çekimini ortadan kaldıracak. Sonu ise kesinlikle tartışmaya açık.

The Island (Ada)

Bilim kurgu filmleri arasında gelecek öngörülerini bambaşka bir şekilde ele alan bu film, sadece sonu değil bütün hikayesi ile oturduğunuz yerden kalkmanıza mani olacak.

The Sixth Sense (6. His)

Tekrar tekrar izlenecek, sonu bilinse de üzmeyecek klasik bir yapım. Korku ve gerilim türünü sevenlerin çoğu bu filmi izlemiş olabilir. İzleyenlerle birlikte sonunu hatırlayıp derin bir nefes veriyoruz. İzlemeyenleri artık sinemasever olarak tanımlamak pek de mümkün değil.

The Usual Suspects (Olağan Şüpheliler)

Olağan şüpheliler ve pek de olağan olmayan bir son. Muhteşem bir klasik, her seferinde ne kadar eşsiz olduğunu anlayacağınız bir film. Genelde tam izlemeye hevesliyken son anda ertelenen filmlerden. Bu ataleti üzerinizden atarsanız, belki olağan bir hareket yapmış olursunuz.

Memento (Akıl Defteri)

Durup dururken aklınıza gelen ve ‘keşke şu an izlememiş olsaydım’ dedirten bir film, çünkü yeniden izlemek ve aynı merakı hissetmek istiyorsunuz. Bu arada Inception ve Dark Knight gibi efsanelerin arkasındaki isim Christopher Nolan yönetiyor.

The Mist (Öldüren Sis)

Normalde korku ve gerilim filmleri, tahmin edilebilirlikleriyle sinema dünyasının en klişe yapımları olurlar. Ancak senaryo Stephen King’in elinden çıkan Sis romanına dayanıyorsa öyle olmuyor. Çoğu eleştirmen bu filmi kötü karşılasa da zor durumda kalan insanın nasıl değişebileceği çok etkili bir yolla anlatılıyor. Hem de sonuna kadar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Please enter your name here