Geçmişten Günümüze James Bond

Daniel Craig

James Bond hepimizin kalbinde taht kurmuş serilerden bir tanesidir. Günümüze kadar birçok aktörün hayat verdiği “James Bond” karakteri, her serisinde karizmatik, başarılı, yetenekli ve fazlasıyla çapkın bir profilde ilerlemiştir. Zor görevleri başarıyla tamamlayan ardından soluğu sevdiği kadının yanında alan Bond karakterine hayat veren aktörleri, serinin yapıtlarıyla beraber ele aldık.

7 Sean Connery

Sean Connery/ 1962

James Bond’a hayat veren ilk aktör! Karizmatik, centilmen ve bir o kadar da çapkın olan Bond’a, ardından gelecek tüm oyuncuların ilham alacağı kendine has karakteristik özellikler ekleyen Connery, beyaz takımları, yakasına taktığı kırmızı karanfili ve siyah papyonuyla sinemadaki stil oyunlarını 60’larda domine etmeye başlamıştı.

6 George Lazenby

George Lazenby/ 1969

Bond karakterleri arasında adını en az duyduğumuz isim ile tanışın! Bond rolü için seçilmesinin temel nedeni fiziksel görünüşü olan Lazenby, Sean Connery’nin yarattığı o haylaz Bond karakterini tam olarak yansıtamadığı için serinin tek filminde yer almış ve 007 tarihine adını kısa da olsa yazdırmıştır.

5 David Niven

David Niven/ 1967

Bond’u canlandıran aktörler arasında en ağırbaşlı ve olgun karaktere sahip olan Niven, Connery’nin çapkın ajan karakterine kattığı belli özelliklerin dışına çıkarak, Bond meraklılarını şaşırtmış ancak stiliyle centilmen sözcüğünün kelime anlamını tüm seyircilere kanıtlamıştı.

4 Roger Moore

Roger Moore/ 1973

7 ayrı Bond filminde efsanevi karaktere hayat veren Roger Moore‘un, kadroya katıldığı ilk zamanlarda 007 için fazla yakışıklı bulunduğunu biliyor muydunuz? Üzerindeki tüm baskıya rağmen düşüncelerin hepsini tersine çıkaran aktör serideki en başarılı isimlerden biri olarak 10 yıl boyunca kadroda kalmayı başarmış.

3 Timothy Dalton

Timothy Dalton/ 1987

Roger Moore‘un kolay kolay alt edilemeyecek 10 senelik başarısı sonrası, Bond karakterini biraz daha gençleştirmek için seçilen aktör Dalton, fiziksel olarak beklentileri karşılasa da artık seyircinin kafasında çok net olarak oluşan cool “007” karakterini tam yansıtamadığı için beklenen ilgiyi toplayanlar listesine girdi. Serinin sadece iki filminde yer alan aktör jilet gibi stiliyle akıllarda kaldı.

2 Pierce Brosnan

Pierce Brosnan/ 1995

Kendinden önceki pek çok aktörün kalıplaşmış bir rolde başaramadığını başaran Brosnan, karaktere yeni özellikler ekleme riskini alıp bunu seyirciye sevdirmeyi başaran az isimden biri oldu. Görmeye çok alışık olmadığımız romantik bir Bond ile karşımıza çıkan Brosnan, kendi hayran kitlesini oluşturan en başarılı başrollerden biri olarak aklımıza kazındı ve 4 filmle seriye hoşçakal dedi.

1 Daniel Craig

Daniel Craig/ 2006

Bond serisi ile hem hayatının hem de kariyerinin rotasını bambaşka bir yöne taşıyan Daniel Craig, Brosnan gibi Bond karakterinin çizgilerine yeni eklemeler yapma cesaretini gösterenlerdendi. Risk almaktan çekinmeyen aktör hem çizdiği ciddi, olgun ve güçlü imajla hem de stil sahibi parça seçimleriyle izleyenlerin kalbinde taht kurmayı başardı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Please enter your name here