iPhone Fotoğrafçılık Ödülleri Kazananları Açıklandı

Bu yıl 12.si düzenlenen iPhone Fotoğrafçılık Ödülleri'nde büyük ödülü kazanan fotoğraf, Zanzibar'da kumsalda çekildi.

Bu yıl 12.si düzenlenen iPhone Fotoğrafçılık Ödülleri‘nde büyük ödülü kazanan fotoğraf, Zanzibar‘da kumsalda çekildi. 12.si düzenlenen iPhone Fotoğrafçılık Ödülleri’nin kazananları açıklandı.

Bu yılki yarışmanın katılımcıları, dünyanın dört bir yanındaki 140’tan fazla ülkeden gelen başvurular arasından seçildi. Birincilik ödülü, İtalya’dan Gabriella Cigliano’nun iPhone X kullanarak Zanzibar’da çektiği ve “Abla” adını verdiği fotoğrafın oldu. Cigliano’nun fotoğrafı ve fotoğrafla ilgili açıklaması şu şekilde:

iphone Fotografcilik Odulleri

“Geçtiğimiz yıl bir ay boyunca Tanzanya’nın Wasa bölgesinde bir grup genç ve meraklı çocuğa öğretmenlik yaptım. İtalya’ya dönmeden önce Zanzibar’da durduk. Fotoğrafı orada çektim. Bu kadar güzel bir anı nasıl fotoğraflayabildiğimi hala merak ediyorum. Sadece birkaç metre ötelerinde durmuş fotoğraftaki çocuklara bakıyordum. Onlar muhtemelen benim onları merak ettiğimden daha çok beni merak etmişti. Fotoğraftaki kızın bana bakmasının sebebi bu olabilir. Wasa’da kalırken öğrendiğim Svahilice birkaç kelime dışında pek konuşamadık. Ama bu çocuklar kesinlikle gözleriyle konuşuyorlar. Yaşadığım en güzel anlardan biriydi ve ölene dek unutmayacağım. En güzel kısım ise annelerine ve çocuklara çektiğim fotoğrafları gösterdiğim kısımdı. Aralarından bazıları kendi yüzlerini ilk kez görüyordu. Yaşadıkları heyecanı tarif edemem. Ne yazık ki iPhone’um onların elinde olduğu için o anı fotoğraflayamadım.”

Harbi Zagon
Harbi Zagonhttps://harbizagon.com
Düşmanı ara sıra sevindirmek kabadayılık zagonudur!

İlgili İçerikler

Gönderiyi Paylaş

Gündemde