The Current War’dan İlk Fragman Yayınlandı

2017 yılında Uluslararası Toronto Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapan, ancak bunun ardından bir daha bahsi geçmeyen The Current War’un geçtiğimiz günlerde vizyona gireceği duyurulmuştu. Bunun üzerine, Benedict Cumberbatch’in Thomas Edison’a, Nicholas Hoult’un ise Nikola Tesla’ya hayat verdiği filmden ilk fragman da yayınlandı. Film, elektriğin savaşını anlatacak.

Filmin oyuncu kadrosunda Doctor Strange ve Sherlock yapımlarıyla tanınan Benedict Cumberbatch; Tolkien’de J.R.R. Tolkien’in canlandıran Nicholas Hoult; The Shape of Water’dan Michael Shannon; Marvel’ın Spiderman’i Tom Holland ve Fantastic Beasts’den Katherine Waterston gibi isimler yer alıyor.

The Current War

Filmin konusu ise şöyle: Endüstriyel çağın başlamasına neden olan Edison ile Tesla arasındaki kıyasıya rekabeti hikayesinin odağına alan The Current War, tarihin en önemli olaylarından biri olan elektrik ampülünün icadını konu ediniyor.

Tarihe elektrikte alternatif akımın kullanımına öncülük eden isim olarak geçen George Westinghouse, Tesla’nın desteğini alacaktır. Çünkü Westinghouse’a göre Edison, icadı konusunda ölümcül hatalar yapmıştır. Tesla ve Westinghouse, alternatif akımla ilgili büyük bir bahse gireceklerdir.

4 Ekim‘de sayılı sinemada vizyona girecek olan The Current War, 11 Ekim‘de daha geniş çaplı şekilde gösterime girecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Please enter your name here